Home / Tag Archives: Σαχτάρ

Tag Archives: Σαχτάρ

Νέο ποδοσφαιρικό «έπος» της Λίβερπουλ, πέρασαν Σαχτάρ, Βιγιαρεάλ και Σεβίλη

Συνέχεια στους ημιτελικούς Aθήνα Όμορφα παιχνίδια και πολλά γκολ περιελάμβανε η βραδιά των προημιτελικών του Europa League, όλα όμως επισκιάστηκαν από τον «άθλο» της Λίβερπουλ, η οποία αν και βρέθηκε να χάνει με 0-2 και 1-3 στο 66ο λεπτό κέρδισε 4-3 και πήρε μια τεράστια πρόκριση αφήνοντας εκτός την Ντόρτμουντ. Εύκολη πρόκριση πανηγύρισε η Σαχτάρ που επικράτησε 4-0 της Μπράγκα, ...

Read More »

Προβάδισμα για τη Λίβερπουλ, Βιγιαρεάλ «καθάρισαν» Ντόρτμουντ και Σαχτάρ

Στη φάση των «16» Aθήνα Προβάδισμα πρόκρισης πανηγύρισε η Λίβερπουλ, η οποία επικράτησε 2-0 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Άνλφιλντ» και σαφώς έχει το πάνω χέρι εν όψει του επαναληπτικού αγώνα που θα διεξαχθεί στο «Όλντ Τράφορντ». Τα γκολ για τους «κόκκινους» σημείωσαν οι Στάριτζ με πέναλτι στο 20ο λεπτό και Φιρμίνιο στο 73ο λεπτό. Με το «ένα πόδι» στους προημιτελικούς ...