Home / Tag Archives: Ρότζερ Φέντερερ

Tag Archives: Ρότζερ Φέντερερ

Στον τελικό ο Ράονιτς που απέκλεισε τον Φέντερερ

Στο Γουίμπλεντον… Αθήνα Την ευκαιρία να αγωνιστεί για πρώτη φορά στην καριέρα του σε τελικό Γκραν Σλαμ θα έχει ο Μίλος Ράονιτς. Ο 25χρονος αθλητής επιβλήθηκε με 6-3 6-7(3) 4-6 7-5 6-3 του Ρότζερ Φέντερερ και πραγματοποιώντας την έκπληξη προκρίθηκε στον τελικό του Γουίμπλεντον. Αυτή η νίκη του μάλιστα είναι ιστορική, καθώς έγινε ο πρώτος αθλητής από τον Καναδά που ...

Read More »

Προκρίθηκαν στα ημιτελικά Φέντερερ και Μάρει

Στο Γουίμπλεντον… Αθήνα Ο Ρότζερ Φέντερερ προκρίθηκε στα ημιτελικά του Wimbledon με επική ανατροπή επί του Κροάτη Μάριν Τσίλιτς. Ο Ελβετός άσος είχε βρεθεί να χάνει 0-2 σετ, αλλά ο αντίπαλός του δεν άντεξε στην επίθεσή του και ο «βασιλιάς» έφτασε στη νίκη με 3-2 (6-7, 4-6, 6-3, 7-6, 6-3) ύστερα από 3 ώρες και 17 λεπτά παιχνιδιού. Ο Φέντερερ, ...