Home / Γενικά

Γενικά

Έλειψε η τύχη και στον δεύτερο τελικό για την Μπογκόρια του Γκιώνη, πήρε τη δεύτερη θέση στο Europe Cup

Η πολωνική Ντζιάλντοβο είναι η φετινή νικήτρια του Europe Cup επιτραπέζιας αντισφαίρισης ανδρών, ενώ η Μπογκόρια του Παναγιώτη Γκιώνη κατέκτησε τη δεύτερη θέση.

Read More »

«Έφυγε» ο πρώην παίκτης του Πανιωνίου Ρούμπεν Ντάγκλας

Ο Ρούμπεν Ντάγκλας, ο οποίος αγωνίστηκε στον Πανιώνιο τη σεζόν 2003/04, έφυγε από τη ζωή σε ηλικία 44 ετών.

Read More »

Μητσοτάκης για Πετρούνια: «Σήκωσε ξανά τη γαλανόλευκη ψηλά!»

Μέσω μιας ανάρτησής του, ο Κυριάκος Μητσοτάκης έστειλε τα συγχαρητήριά του στον Λευτέρη Πετρούνια για την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ενόργανης γυμναστικής!

Read More »

Παρά-Κολύμβηση: Δύο αργυρά μετάλλια για Μιχαλεντζάκη και Σταματοπούλου στη Μαδέιρα

Δύο αργυρά μετάλλια κατέκτησαν την Τετάρτη ο Δημοσθένης Μιχαλεντζάκης κι η Αλεξάνδρα Σταματοπούλου στους τελικούς του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Παρά-Κολύμβησης στη Μαδέιρα.

Read More »

Παρά-Κολύμβηση: «Χάλκινος» ο Λεργιός στα 50μ. πεταλούδα στη Μαδέιρα

Το χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. πεταλούδα S5 κατέκτησε ο Αλέξανδρος Λεργιός την Τρίτη στους τελικούς του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Παρά-Κολύμβησης που διεξάγεται στη Μαδέιρα.

Read More »

Οι αριθμοί για το επικείμενο Πανελλήνιο πρωτάθλημα εφήβων-νεανίδων της Θεσσαλονίκης

Στο τετραήμερο από το Σάββατο του Λαζάρου 27 έως τη Μ. Τρίτη 30 Απριλίου θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο της Καλαμαριάς το Πανελλήνιο πρωτάθλημα εφήβων-νεανίδων 2023-2024.

Read More »

Επτά νεκροί και 20 τραυματίες σε αγώνα ταχύτητας στη Σρι Λάνκα!

Τραγωδία στη Σρι Λάνκα, όπου αυτοκίνητο ξέφυγε από την πίστα στη διάρκεια αγώνα ταχύτητας και έπεσε πάνω σε θεατές, σκοτώνοντας επτά και τραυματίζοντας 20 εξ αυτών!

Read More »

Στις 20-21/05 τα πλέι οφ για την ανάδειξη του πρωταθλητή στην Α1 πινγκ πονγκ ανδρών

Τη Δευτέρα 20 και την Τρίτη 21 Μαΐου θα διεξαχθούν τα εξ αναβολής πλέι οφ για τις θέσεις 1-4 της Α1 εθνικής κατηγορίας πινγκ πονγκ ανδρών.