Home / Stoiximan Super League / Τριάρα στην ΑΕΚ Β και στρέφεται στο πρωτάθλημα ο Λεβαδειακός

Τριάρα στην ΑΕΚ Β και στρέφεται στο πρωτάθλημα ο Λεβαδειακός

Σε καλή κατάσταση ενόψει της πρεμιέρας του πρωταθλήματος έδειξε ο Λεβαδειακός! Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου επικράτησε με 3-0 της ΑΕΚ Β στο τελευταίο φιλικό προετοιμασίας που έδωσε, βγάζοντας καλά στοιχεία.

Οι Βοιωτοί ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, έχοντας το πάνω χέρι. Και πριν βγει το πρώτο ημίχρονο (40’) μπορεί ο Εραμούσπε να αστόχησε σε πέναλτι, αλλά ο Πεντρόσο ένα λεπτό αργότερα έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του.

Ο Εραμούσπε πήρε το αίμα του πίσω σκοράροντας στο 60ο λεπτό με κεφαλιά, για να έρθει ο Γιαννιώτας να βάλει το κερασάκι στην τούρτα στο 85’, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Πλέον, ο Λεβαδειακός στρέφεται στο ματς της πρεμιέρας όπου και θα αντιμετωπίσει την Athens Kallithea.