Home / Ποδόσφαιρο / Super League 2 / Θετικό τεστ με γκολ-ζωγραφιά για τον ΠΑΣ Γιάννινα

Θετικό τεστ με γκολ-ζωγραφιά για τον ΠΑΣ Γιάννινα

Νικηφόρο ξεκίνημα στα φετινά φιλικά έκανε ο ΠΑΣ Γιάννινα. Οι Ηπειρώτες επικράτησαν 1-0 της Μπάιλις από την Αλβανία στους «Ζωσιμάδες».

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Καλέμι, «ζωγραφίζοντας» στο 72ο λεπτό του αγώνα. Ο ΠΑΣ δεν είχε καλή εικόνα στο πρώτο ημίχρονο, αλλά είναι λογικό να μην έχει καλή χημεία σε αυτήν την περίοδο, αλλά ανέβασε στροφές στο β’ μέρος. Η ομάδα του Πομς είχε πολύ καλή εικόνα στο διάστημα 50’ με 75’, στο οποίο πέραν του γκολ, είχε δοκάρι και κλασικές ευκαιρίες.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα είχε συνολικά δύο δοκάρια στο ματς. Με κεφαλιά του Σομποτσίνσκι στο 43’ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, αλλά και με κεφαλιά του Μίνα στο 71’.

(Πηγή φωτογραφίας: super-fm.gr).