Home / Ευρώπη / Χαμός στην Κροατία: Οπαδοί της Ζαντάρ χτύπησαν με αντικείμενο τον προπονητή της ομάδας τους!

Περίπου 2,5 ώρες διάρκεια είχε το ματς ανάμεσα στη Ζαντάρ και την Ιγκοκέα, για την Αδριατική λίγκα!

Ο λόγος είναι πως λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, οι οπαδοί της ομάδας από την Κροατία πέταξαν ένα αντικείμενο, το οποίο βρήκε στο κεφάλι τον προπονητή τους και τον τραυμάτισε!

Αμέσως οι διαιτητές διέκοψαν το παιχνίδι και αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια, ζητώντας παράλληλα την εκκένωση του γηπέδου.

Έπειτα από 40 λεπτά διακοπής και αφότου άδειασαν οι κερκίδες από κόσμο, το ματς άρχισε ξανά, με την Ιγκοκέα να παίρνει τη νίκη με σκορ 68-67.