Home / Ποδόσφαιρο / Γ' Εθνική / Πήρε αγχωτική νίκη στη Νέα Σμύρνη ο Πανιώνιος

Πήρε αγχωτική νίκη στη Νέα Σμύρνη ο Πανιώνιος

Αγχωτική νίκη με 4-2 επί του ΠΟΑ πήρε ο Πανιώνιος στην πέμπτη αγωνιστική του έβδομου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι «κυανέρυθροι» προηγήθηκαν δύο φορές, όμως οι Κρητικοί βρήκαν απάντηση ισάριθμες, με τον Δρίτσα στο 80’ να διαμορφώνει το αποτέλεσμα.

Ο Πανιώνιος άνοιξε το σκορ στο 23’ με σουτ του Νταλακούρα, ενώ ο Σταματόπουλος ισοφάρισε δύο λεπτά αργότερα για τους Κρητικούς.

Ο Διονέλλης έδωσε ξανά το προβάδισμα στους «κυανέρυθρους» στο 53’, με τον Καϊμακούδη στο 70’ να ισοφαρίζει εκ νέου για το 2-2.

Το γκολ της νίκης πέτυχε στο 80’ ο Δρίτσας με κεφαλιά, ενώ στις καθυστερήσεις ο ίδιος διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Δείτε τα υπόλοιπα αποτελέσματα των επτά ομίλων της Γ’ Εθνικής:

1ος όμιλος


Αγροτικός Αστέρας-Ορφέας Ξάνθης 4-1

Θερμαϊκός Θέρμης-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 3-0

Απόλλων Παραλιμνίου-Νέστος Χρυσούπολης 3-0

Εθνικός Σοχού-Αναγέννηση Πλαγιάς 2-0

Άρης Αβάτου-Αλεξανδρούπολη FC 1-2

Πανδραμαϊκός-Δόξα Δράμας 0-0

2ος όμιλος


Αναγέννηση Γιαννιτσών-ΟΦΑΜ 1-2

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Ημαθίας-Ηρακλής Αμπελοκήπων 2-0

Αστέρας Καληράχης-Ποσειδώνας Μηχανιώνας 2-0

Θύελλα Σαρακηνών-Μακεδονικός 1-0

ΑΕΠ Κοζάνης-ΦΣ Κοζάνη 0-0

ΑΕ Λευκίμμης-Εδεσσαϊκός 2-3

3ος όμιλος


Νέα Αρτάκη-Αταλάντη 3-2

Δήμητρα Ευξεινούπολης-Ατρόμητος Παλαμά 1-0

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου-Ηρακλής Λάρισας 0-0

Αετός Μακρυχωρίου-Θησέας Αγριάς 0-3 α.α

Αμβρυσσέας Διστόμου-ΠΟ Ελασσόνας 0-0

ΑΟ Υπάτου-ΠΟ Φήκης 0-1

4ος όμιλος – 6η αγωνιστική


ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-Εθνικός Σκουλικάδου 2-1

Αναγέννηση Άρτας-ΠΑΟ Βάρδας 1-0

Παναγρινιακός-ΑΟ Διαβολιτσίου 0-0

Ναυπακτιακός Αστέρας-Αμβρακικός Λουτρού (ματαίωση)

Διαγόρας Βραχνεΐκων-Παναχαϊκή 1-2

Αίας Γαστούνης-Παναιγιάλειος 1-0

Ρεπό: Τηλυκράτης Λευκάδας

5ος όμιλος


Άρης Σκάλας-ΑΕ Μυκόνου 2-1

Φοίνικας Νέας Επιδαύρου-ΑΣ Σαντορίνη 2020 2-1

Φωστήρας-Παναρκαδικός 2-1

Ερμής Μελιγούς-Ερμιονίδας 0-0

Ηλιούπολη-Χαραυγιακός 4-0

Ρεπό: Άγιος Ιερόθεος

6ος όμιλος


Αιολικός-Θύελλα Ραφήνας 0-0

ΑΟ Πυλίου Κω-Πανελευσινιακός 1-4

Άστερας Βάρης-Κερατσίνι 0-3

Αίας Σαλαμίνας-Αήττητος Σπάτων 1-2

Προοδευτική-ΑΟ Καραβάς 2-0

Ρεπό: Εθνικός

7ος όμιλος


ΠΑΟ Ρουφ-Γιούχτας 2-0

Πανιώνιος-Ατσαλένιος 4-2

ΑΕ Νέαπολης-ΑΟΑΝ 1-3

Αναγέννηση Ιεράπετρας-Άρης Σούδας 1-4

Πόρος-Αλμυρός Γαζίου (αναβολή)

Visit source site

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*