Home / Γενικά / Νίκη πριν τον Ολυμπιακό για τη Σλόβαν

Νίκη πριν τον Ολυμπιακό για τη Σλόβαν

Έρχεται με ψυχολογία στο Φάληρο η Σλόβαν. Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στα playoffs του Europa League επικράτησε 3-1 Μιχαλόβτσε εντός έδρας στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Σλοβακίας και παρέμεινε στην κορυφή.

Ο Τσάβριτς εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Ραμπιά, πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα (Κόζουτσαρ) και άνοιξε το σκορ με το καλημέρα, παραβιάζοντας την εστία της στο πρώτο λεπτό.

Η απάντηση δεν άργησε να έρθει από τους φιλοξενούμενους, με το σουτ του Οσίμα να αιφνιδιάζει την αντίπαλη άμυνα. Ο πρώην άσος του Ολυμπιακού, Βλάντιμιρ Βάις, βρήκε δίχτυα στο 49ο λεπτό με πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο ίδιος και στο 74’ ο Ζμριχαλ με σουτ έγραψε το 3-1.

Υπενθυμίζεται ότι η πρώτη αναμέτρηση ανάμεσα στους Πειραιώτες και τη Σλόβαν έχει προγραμματιστεί για την Πέμπτη (19/8, 22:00).

Σλόβαν: Χόβαν, Χρντσαρ, Κάσια, Κρίζαν, Ντε Μάρκο, Μούσταφιτς (46′ Στρέλετς), Κάβριτς (81′ Πάουστσεκ), Ράμπιου, Λίτσι, Ντράζιτς (46′ Βάις), Ρατάο (46′ Χέντι-65′ Ζρμχαλ)