Home / Μπάσκετ / NBA / «Διπλό» των Μπακς στο Ορλάντο στην επιστροφή του Γιάννη

«Διπλό» των Μπακς στο Ορλάντο στην επιστροφή του Γιάννη

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους στην 11η αγωνιστική της regular season του NBA πέτυχαν τα ξημερώματα οι Μπακς, οι οποίοι επικράτησαν με 121-99 στην έδρα των Μάτζικ.

Τα «ελάφια», με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να επιστρέφει, δεν αντιμετώπισαν μεγάλο πρόβλημα στο Ορλάντο, παίρνοντας από την αρχή το προβάδισμα και στην τέταρτη περίοδο ήταν εξαιρετικοί στην άμυνα με ένα επί μέρους σκορ 2-22!

Ο «Greek Freak», από την πλευρά του, έπαιξε για 27 λεπτά, έχοντας 22 πόντους (8/16 σουτ), 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 μπλοκ και 1 κλέψιμο.

Πλέον το Μιλγουόκι βρίσκεται στο 7-4, πλησιάζοντας περισσότερο την κορυφή της Ανατολικής Περιφέρειας και έφτασε τις 2 νίκες σε 5 ματς μακριά από την έδρα του.

Σημαντικές βοήθειες στο σκοράρισμα για τους Μπακς ήρθαν από τους Μίντλετον και Πόρτις, οι οποίοι πέτυχαν από 20 πόντους. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο είχε 2 πόντους (1/2 δίποντα), 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ σε 10 λεπτά συμμετοχής.

Στο απέναντι στρατόπεδο, ξεχώρισαν ο Βούτσεβιτς με 28 πόντους και 13 ριμπάουντ και ο Γκόρντον είχε 21 και 8 ασίστ.